Rozrywka na jesienne wieczory

Wieczory (nie)stety stają się coraz dłuższe, czas więc pomyśleć o jakieś wieczornej rozrywce, która niekoniecznie będzie polegała na siedzeniu przed telewizorem z pilotem w dłoni. Obecnie jedną z najpopularniejszych rozrywek zarówno wśród dzieci jak i wśród dorosłych są gry online. O ile lepsze jest siedzenie przed monitorem komputera niż przed telewizorem to już sam/a musisz zdecydować. Osobiście sądzę, że siedzenie z pilotem przed tv kojarzy się z Kiepskim, czyli osobą, którą poza wciskaniem przycisków na pilocie i piciem piwa nie robi nic.

Wieczorami potrafi powiać nudą, szczególnie gry za oknem pogoda jest dość niewyraźna. Latem każdy wieczór może być spędzony na spacerze, przejażdżce rowerem czy grillu ze znajomymi, a jesienią i zimą? Dorosłym wydaje się, że pozostaje tylko telewizor, dzieci potrafią znaleźć rozrywkę w sieci. Z takiej rozrywki powinni skorzystać również dorośli.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dorosła osoba wieczorem odpaliła przeglądarkę i zagrała w kulki online, strzelanki, gry mario, czy pryskające bańki. Gry online nie są przecież przeznaczone tylko i wyłącznie dla dzieci, a wręcz przeciwnie – wiele gier nie nadaje się dla dzieci  i nie jest tu mowa tylko o grach erotycznych. Świetną grą dla dorosłych ( i nie tylko dorosłych ) jest pasjans. Ta gra karciana potrafi wciągnąć na długie długie godziny i świetnie nadaje się na długie jesienne wieczory.

Dlaczego siedzenie przed komputerem ma być lepszą jesienną rozrywką aniżeli oglądanie tv? Może przynajmniej dlatego, że ileż razy można oglądać ten sam film, siedząc w tym samym fotelu, z tym samym pilotem… W grach można przenieść się do wirtualnego świata i za każdym razem przeżywać nową przygodę. Mnie jednak bardziej przekonuje do gier online aniżeli do siedzenia przed telewizorem stereotyp Kiepskiego.