Marynarzu, marynarzu…

Lato jeszcze nie w pełni, a kobiety już martwią się, co założyć na plażowe szaleństwa. Moda zmienia się, co sezon. Każdego lata mamy nowe trendy mody, a więc zeszłoroczne ubrania się nie nadają. A może jednak? Nie każdy trend przemija z nastaniem kolejnego roku. Są trendy ponadczasowe i tak właśnie jest styl marynarski. Jak zyskał tak wielką popularność? Dzięki, czemu powraca do nas co lato? Za co go kochają ludzie i projektanci? Czy faktycznie to styl ponadczasowy?

Jeśli tego lata chcesz nad morzem wyglądać trendy, bądź też chcesz trochę morskiego klimatu poczuć u siebie to koniecznie będąc na zakupach rozejrzyj się za czymś w marynarskim stylu. Styl ten popularny jest mniej więcej od lat 50-tych i od tego czasu powraca, co wakacje jak bumerang. Co sprawiło, że marynarskie ciuszki stały się strojem ponadczasowym?

Wpływ telewizji, kina, prasy? Pewnie też – kobiety oglądają film jeszcze w czarno-białym kolorze, widząc swoją idolkę w marynarskim wdzianku, chciały się do niej upodobnić. Wpływ mediów nie tylko dziś ma tak silne oddziaływanie. Jednak sukces strojów w stylu marynarskim tkwi w ich prostocie i uniwersalności. Są to stroje luźne, z jednej strony sportowe, a z odpowiednimi dodatkami mogą stać się elegancką kreacją. Sukienki w stylu marynarskim są idealne na plażę, jak również na kolację w eleganckiej restauracji.

Jeśli tego lata chcesz być modna – wygrzeb ze swojej szafy marynarskie ciuszki. Styl ten to nie tylko dwurzędowa granatowa marynarka, ale również bluzeczka w granatowo – białe paski, granatowo – czerwony strój kąpielowy, duża pasiasta plażowa torba, sukienka w kolorze białym z granatowymi obwódkami i dodatkami itp., itd. Jeśli nie masz w swojej szafie tego typu ubrań, to z pewnością znajdziesz to w sklepach, tam już roi się od tego typu ubrań.