Idealna gra dla dziecka

Oczywisty jest już fakt, że w dobie internetu rozrywka dzieci skupia się głównie w sieci. To w sieci dzieci mają najwięcej znajomych, a z tymi realnymi kontaktują się dzięki portalom społecznościowym oraz komunikatorom. Dzieci korzystają z sieci nie tylko do kontaktów, ale również i nauki oraz rozrywki szeroko pojętej. Ulubioną rozrywką dzieci w każdym wieku są gry online.

Jakie gry powinno wybierać dziecko, a jakich unikać? Przy dzieciach do 12 roku życia powinno się kontrolować w co dziecko grywa w sieci oraz z kim się tam zadaje, jakie podaje dane itp. Gry mają bardzo duży wpływ na psychikę dzieci. Granie codziennie przez kilka godzin przez małe dziecko w gry bitewne czy gry akcji sprawia, że traci ono poczucie granicy między światem rzeczywistym i wirtualnym, przez co w realnym świecie może stać się bardziej agresywne.

Dzieciom powinno polecać się gry odpowiednie dla ich wieku. Idealne będą gry takie jak „pryskające bańki„, „gry mario”, „gra małpie kulki” czy „gry puzzle”. Może się wydać, że to gry dla dziewczynek, ale jest wiele gier tego typu, które będą idealne dla chłopców. Chłopcom można również polecić niektóre gry samochodowe, o ile nie polegają na rozjeżdżaniu ludzi.

Im dziecko starsze tym bardziej rozbudowane i dorosłe gry można mu polecać. Ważne by przypilnować, aby 7-letnie dziecko nie grywało w gry typu Call of Duty czy bardzo popularną wśród dzieciaków grę Warrock.