Gry i zabawy

Wystarczy spojrzeć za okno, by utwierdzić się w tym, iż lato dobiega już końca. I choć niby nie ma się czym smucić – w końcu w przyszłym roku znów będzie ciepło i słonecznie, smucimy się i my, i nasze dzieci.

W głowach i jednych, i drugich rodzą się bowiem pytania – w co się w domu bawić i czym się zająć, kiedy za oknem zimno i deszczowo? I choć wydawać by się mogło, że pomysłów brak, zwłaszcza, kiedy nie możemy zostać w domu i z dzieckiem się pobawić – tak źle nie jest. Trzeba tylko wszystko dobrze sobie przemyśleć i zaplanować.

Przede wszystkim nasze dziecko może zagrać w gry, i to nie tylko te planszowe. Co rusz w internecie pojawiają się nowe strony z grami dla dzieci, które proponują ciekawą i bezpieczną rozrywkę – na wysokim poziomie. Dziecko może wybierać pomiędzy grami samochodowymi, logicznymi czy kolorowankami i malowankami. Przy czym, nie musimy obawiać się, że gry tylko marnują czas, bo tak nie jest. Dzisiejsze gry, jakie znajdziemy w internecie są tak skonstruowane, aby poruszyć do myślenia i pracy mózg i kreatywność naszych pociech.

Drugim, równie ciekawym pomysłem, co gry, są bajki, które również łatwo i szybko w internecie odnajdziemy. Dzięki temu, iż większość stron oferujących tego typu rozrywkę, umieszcza nie tylko nowe, ale i stare bajki, nasze dziecko będzie miało okazje poznać i pokochać te kreskówki, przy których my dorastaliśmy.

Kolejnym – trzecim pomysłem jest muzyka. Ta jak wiadomo, wpływa na lepszy rozwój emocjonalny i intelektualny naszych dzieci, toteż bez obaw przyzwalajmy na zrobienie z naszego pokoju sceny pełnej widowni, która gromkimi brawami przyjmie występy naszych małych piosenkarzy i piosenkarek.